Naše historie

Po mnoho let nás jedinečné vlastnosti kamene a náročné severské povětrnostní podmínky inspirovaly k vývoji izolačních řešení, která zlepšují kvalitu života a činí prostředí bezpečné a pohodlné. Ale jak naše historie začala?

30. a 40. léta 20. století
Výroba izolace z kamenné vlny začíná v roce 1937 ve Švédsku. Během prvních poválečných let se do popředí dostává význam dobře izolovaných domů a poptávka dramaticky stoupá. V následujících letech jsou k dispozici izolační desky spolu s pojivem, které činí desky stabilnější.

 

EDřívější zobrazení výroby izolace z kamenné vlny 

 

50. a 60. léta 20. století
V roce 1952 zahajujeme výrobu kamenné vlny ve Finsku. O pět let později představujeme naše první technické izolační výrobky s cílem uspokojit rostoucí poptávku po průmyslových izolacích.

 

 

Původ firmy PAROC - sklad a nákladní automobil Pargas Kalkberg Helsinky, 1957

 

 

70. a 80. léta 20. století
Naše známé červeno-bíle pruhované balíčky se objevují na finském trhu.

V roce 1986 finské a švédské provozy spojují své síly pod jednou vlajkou. Ve stejném roce uvádíme na trh sendvičové panely jako novou stavební metodu. Během tohoto období jsme se rovněž etablovali v severských zemích.

 

Výroba prvního známého červeno-bílého pruhovaného balíku kamenné vlny Paroc® byla zahájena v roce 1985 
 

 

90. léta 20. století
V roce 1993 pokračuje naše expanze prodejními společnostmi v Pobaltí a Rusku. V roce 1997 zahajujeme výrobu kamenné vlny v Litvě a téhož roku vytváříme obchodní společnost v Polsku. Následující rok získáváme výrobní závod v Polsku. Naše první kroky zahrnují modernizaci výrobní linky kamenné vlny v závodu.

V roce 1999 se stáváme nezávislou společností s názvem Paroc Group a začínáme pracovat na založení naší nové firemní identity. Zaznamenáváme růst v západní a střední Evropě s produkty s přidanou hodnotou.

Obchodní společnosti a zastoupení 
               

Změna klimatu začíná mít vliv na společnost; úřady stále častěji vyžadují udržitelná řešení.

V následujících letech se energetická účinnost budov stává stále důležitější s tím, jak přichází stále více směrnic z EU, což dále zvyšuje poptávku po vysoce kvalitní izolaci.

Po roce 2000
Investoři prokazují zájem o společnost. Paroc je ve vlastnictví několika soukromých kapitálových investičních společností, přičemž BA Capital Partners Europe je hlavním vlastníkem v období 2003 až 2006. Soukromá kapitálová investiční společnost Arcapita Bank BSC byla hlavním vlastníkem v letech 2006 až 2009.

Dnes je řada institucionálních investorů hlavními vlastníky Paroc. Společnost se u všech svých produktů zaměřuje na růst ve východní Evropě.