Paroc-Pasivní-dům

Konstrukce zdi je založena na PreWIS (Prefabrikovaný systém izolačních zdí s tenkou omítkovou lamelou PAROC FAL 1), celková tloušťka zdi je 510 mm. Pozitivním prvkem je, že konstrukce zdi poskytuje široké parapety, což obyvatelé velmi oceňují.

Pro izolaci střechy byly použity desky PAROC eXtra a foukaná vlna PAROC o tloušťce 600 mm. Správná tloušťka izolace a materiál fungují také jako zvuková izolace v oblasti, kde hluk z letadel může působit poruchy.

Paroc vytvořila koncept pasivního domu s VTT a tento pasivní dům Paroc je jednou z pilotních budov. VTT měří a analyzuje spotřebu energie; rovněž se monitoruje vnitřní klima.

Dosud jsou obyvatelé a výzkumníci ve VTT spokojeni s komfortem bydlení a energetickou spotřebou v domě izolovaným kamennou vlnou PAROC®.

Použité produkty:

PAROC FAL 1, PAROC eXtra, foukaná vlna PAROC BLT 6

 

Pasivní dům Paroc byl první pasivní dům ve Finsku. Zbořil mnoho mýtů o pasivních domech, například fakt, že všechny pasivní domy mají malá okna a vypadají jako krabice. Nebylo třeba vzdávat se přání mít vysněný dům, i když jeho potřeba a spotřeba energie jsou na úrovni pasivního domu. Také architektura domu dokazuje, že pasivní domy již nelze rozeznat z vnějšku

 

 

Informace o projektu

Kategorie
  • Pasivní stavby
Rok 2009
Země Finland
Adresa Rusojuurentie 8
Město a PSČ 01300 Vantaa

Content is blocked

In order to see this content you need to allow cookies.